Dekorativní panenka

5. dubna 2008 v 17:11 | Pavlína |  Šití
BUDEME POTŘEBOVAT:
1 čtvrtku na tělíčko, 12 cm drátku r = 1 mm, pružný úplet tělové barvy na hlavu a ruce, vlnu nebo koudel na vlasy, barevné hadříky, krajky a stužky na šatečky, tavnou pistoli (lepidlo).

POSTUP:

Ze čtvrtky vystřihneme kruh o průměru 15 cm, do kterého vystřihneme otvor na hlavu.Z tělového úpletu vytvarujeme kuličku o průměru 5 cm a vycpeme ji molitanovou drtí.Pevně zavážeme provázkem a z kousku úpletu přišijeme nosík.
Podle vlastní fantazie vytvoříme vlasy z vlny a namalujeme obličej.Podle fotografie vytvarujeme tělo a do něj vlepíme tavnou pistolí(lepidlem) hlavičku.V úrovni ramen propíchneme dva otvory a provlečeme jimi drát, který na koncích zahneme a z kousků úpletu vytvoříme dlaně, které přilepíme lepící páskou.
Z kousků látky ušijeme rukávky, které navlečeme na drátky a tavnou pistolí přilepíme k tělíčku.Ze stejné látky vyrobíme živůtek.Na sukni použijeme pruh látky, který v horním okraji nastehujeme a přivážeme pod ruce.Nevzhledný nastehovaný okraj převážeme stužkou.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 aneta aneta | E-mail | 15. března 2009 v 21:02 | Reagovat

dobrý den, koukám na vaše stránky a objevila jsem tyto krásné panenky; a chtěla bych se zeptat jestli nemáte návod na ručně šitého medvídka, prosím o zaslání odpovědi na mail.

děkuji aneta :)

2 v.h. v.h. | 17. října 2012 v 17:41 | Reagovat

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo :D  :-)  :-D 8-)  O_O ooooooooooooooooo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama